فروش سرور مجازی ارزان,خرید سرور مجازی ارزان,فروش vps ارزان,خرید vps ارزان

آموزش تست گرفتن سرعت واقعی اینترنت (پورت سرور) | خرید سرور مجازی,خرید VPS

آموزش تست گرفتن سرعت واقعی اینترنت (پورت سرور)

سرعت اینترنت یکی از فاکتورهایی است که برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است و کاهش آن نیز یکی از اصلی‌ترین موارد نارضایتی آنان از شرکت خدمات دهنده اینترنت به حساب می‌آید. اما گاهی اوقات کاهش سرعت دسترسی به اینترنت می‌تواند عللی غیر از ضعف خدمات دهی آی اس پی (ISP) داشته باشد. بنابراین قبل از اینکه بخواهید با پشتیبانی شرکت خدمات دهنده خود تماس بگیرید و در مورد سرعت پایین اینترنت سرور مجازی یا سرور اختصاصی خود گلایه کنید، بهتر است ابتدا از سرعت واقعی آن اطلاع حاصل نمایید.

تستی که در این مطلب قصد داریم آن را معرفی کنیم، حداکثر سرعتی را که می‌توانید در خانه خود به آن دست پیدا کنید محاسبه می‌کند و کمک می‌کند تشخیص دهید مشکل سرعت کم اینترنت ناشی از کیفیت پایین اتصال شماست و یا اینکه ابزاری که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی استفاده می‌کند، دچار مشکل شده است.

برای تست سرعت اینترنت سرور خود مراحل زیر را دنبال کنید:

در داخل خود سرور مجازی و یا اختصاصی خود به سایت speedtest.net مراجعه کرده و گزینه Begin Test را کلیک کنید (البته می‌توانید از سایر سایت‌های مشابه مانند speedof.me، fast.com و یا testmy.net نیز استفاده کنید). بهتر است این تست را چندین بار و هر بار با سرورهای مختلف تکرار کنید. فقط باید در انتخاب سرورهای مورد استفاده برای تست، دقت داشته باشید که تا حد ممکن نزدیک به محل سکونت شما باشند. بیشترین امتیازی که کسب می‌کنید در واقع سرعت واقعی اتصال اینترنت شما را نشان می‌دهد.

البته به یاد داشته باشید که سرعت اتصال اینترنت مدام در حال نوسان است و بر روی یک عدد ثابت قرار ندارد. این مسئله هم به این علت است که وقتی شما اطلاعاتی را از یک سرور فراخوانی می‌کنید، این اطلاعات به صورت مستقیم از سرور مورد نظر به رایانه شما فرستاده نمی‌شود و در بین راه چندین بار متوقف خواهد شد. بسته به اینکه سیگنال‌های فرستاده شده، کجا متوقف شوند ممکن است سرعت اینترنت شما دچار کاهشی جزئی و یا قابل توجه شود. علاوه بر این، ممکن است سرور تست نیز همزمان توسط چندین کاربر مختلف به کار گرفته شود که این مسئله هم می‌تواند بر روی نتیجه نهایی تأثیرگذار باشد.

بنابراین توجه داشته باشید که سرعت‌های نشان داده شده در تست، در واقع بهترین حالت ممکن را توصیف می‌کنند. هنگامی که شما در عمل قصد استفاده از اینترنت برای انجام اموری از قبیل مرور وب را داشته باشید، سرعت اینترنت به فاکتورهای دیگری از قبیل سرور وب سایت هدف نیز بستگی پیدا می‌کند. ممکن است سرعت ارسال اطلاعات سرور یک وب سایت، کمتر از سرعت دریافت شما باشد که در این حالت مسلماً سرعت پایین‌تری را در دسترسی به محتوای مورد نظر تجربه خواهید کرد.

برای تست سرعت اینترنت در دیگر ابزارهای خود نیز کافیست تا وب سایت speedtest.net را در آن‌ها فراخوانده و به سادگی اقدام به محاسبه سرعت نمایید. البته برای تست سرعت اینترنت در گوشی‌های هوشمند می‌توان از اپلیکیشن Speednet برای آی او اس و اندروید نیز استفاده کرد.

تمامی حقوق برای بربید سرور محفوظ می باشد.